Na udźwiękowenie swojego filmu są tak na prawdę dwa sposoby. Całość można stworzyć samemu po przez nagranie dźwięków własnym mikrofonem z wykorzystaniem różnych rzeczy, które macie pod ręką i wyedytowanie tego tak w programie (może do tego posłużyć np darmowy „Audacity”), aby osiągnąć zamierzony, bądź ciekawy efekt dzwiękowy, jak i zaczęrpnięcie gotowych już „sampli” udostępnionych przez innych twórców w internecie. (Ważne jest jednak, aby pamiętać by były one legalnie i w pełni udostępnione przez danego artystę do Waszego użytku).

  Ciekawą biblioteką dzięków jest strona o nazwie findsound, lub też YouTube. Znajdziecie tam masę efektów dźwiękowych dopasowanych do waszych potrzeb.

  Link: www.findsounds.com

  Najpierw wybieracie jeden z dostępnych języków (Angielski, Niemiecki, Francuski, Portugalski, Japoński bądź Rosyjski), w którym będziecie wpisywać nazwę dźwięku.
  Następnie zaznaczacie jaki typ rozszerzenia pliku jaki Was interesuje.

  Gdy wyskoczy wam lista odgłosów jakie wyszukaliście klikacie na link interesującego Was elementu prawym przyciskiem myszy i wybieracie opcję „Zapisz link jako”.

  Opracowanie: Sshadow