„Brickfilm to nie MOC, jednak każdy najmniejszy szczegół ma znaczenie”

Powszechnie panuje przekonanie, że „study” powinny być widoczne. Tyle, że w światku budowniczych od paru ładnych lat standardem jest przykrywanie ich. Wyjątkiem powinny być płaszczyzny, po których poruszają się ludziki, jako że łatwiej jest dzięki temu animować.

Pierwszym krokiem będzie próba dopasowania scenografii pod klimat całego filmu, nie bój się eksperymentować i pamiętaj o dobrej zabawie. Przeszukaj dokładnie swoją kolekcję i wybierz interesujące Cię elementy tak, aby oddawały ducha całej produkcji. Skup się najlepiej na miejscach widocznych w kadrze i tam wykorzystaj swoją twórczość. Jeżeli masz mniejszą ilość elementów, a w twojej głowie tkli się pomysł na całą scenerie miasta, pamiętaj że w filmie widz ogląda tylko część całej makiety, co może pozwolić na swobodne manewrowanie skalą obiektów i ich wyróżnianiem.

Jeżeli chodzi o brickfilm, to najlepiej strzeż się używania elementów pochodzących spoza światka LEGO, liczy się jednak pomysł i kreatywność dlatego dobieraj rekwizyty tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Jeżeli wiesz jak wykorzystać niestandardowe elementy itp. go for it!

Najważniejsze jednak, aby w tle widz nie musiał podziwiać uroków Twojego mieszkania, chyba że taka jest tematyka twojej produkcji.

Stud – górna część klocka odpowiedzialna za jego połączenie z innym elementem

    Opracowanie: Sshadow
    Zdjęcia: pkmovies92