www.wmbf.pl

Parę dni temu, nasz znany miłośnik bitew na broń palną, Keshen8, stworzył mini brickfilm pt.: „Lego Skater”. Oczywiście tytuł mówi sam za siebie. Można w nim zobaczyć naprawdę świetne efekty maskingu,  animacji poklatkowej oraz obrazkowej. Można by z początku powiedzieć, że nie jest to produkcja w stylu nowego Keshen’ a, gdzie wszędzie są krwawe strzelanki itp. Uważa się tak, dopóki nie obejrzy się jego najnowszego dzieła do końca.

Technika animacji w „Lego Skater” jest bardzo podobna do jego wcześniejszej produkcji, dokładniej „Middle Man – Lego Shootout”, gdzie nasz Middle Man podrzuca sobie bronią. Efekt ten był stworzony dokładnie tą samą metodą, którą możemy zobaczyć w filmie z dzisiejszego wpisu.

Set design brickfilmu to ściana, podłoga i rampa. Lecz tylko podłoga i ściana są wykonane z LEGO, natomiast rampa została stworzona z innych przedmiotów, co nie było takim głupim pomysłem. Wygląda na prawdę realistycznie (chyba że to kupiony model). Co prawda, był kiedyś taki zestaw LEGO Sports, gdzie można było zbudować sobie dość gładką rampę, jednak byłaby do tego za mała, co Keshen chciał pokazać w jego produkcji.

Co tu więcej nawijać. Wystarczy to zobaczyć!

Pozdrawiam! Paweł Kamiński (pkmovies92)

Kategorie: Filmy, LEGO, Nowe