Bionicle28 zaszczycił nas swoim najnowszym brickfilmem z serii pt.: „Strangers”. Jest to już trzecia część kontynuacji brickfilmu noszącego ten sam tytuł. Cała już ”studowa trylogia” – „Strangers”  jak sama nazwa wskazuje, opowiada o nieznajomych istotach, które w dziwacznych okolicznościach pojawiają się w różnych miejscach, niosąc za sobą zagadkę, strach, a nawet śmierć.

(Jeżeli ktoś nie oglądał poprzednich części, może przeczytać poniższy tekst oznaczony SPOILER, w celu ich szybkiego streszczenia) Pod streszczeniem znajdują się linki do oryginałów.

SPOILER- Pierwsze dwie części obrazują nam od czego to wszystko się zaczęło i kto był pierwszą ofiarą nieznajomych. Autor nie ujawnił jak dotąd, skąd wzięły się ów potwory, utrzymując przy nich aurę tajemniczości.  Głównym bohaterem w pierwszej części „Strangers” to zwyczajny człowiek, który cieszy się naturą podczas spaceru w pobliskim lesie, jednak do pewnej chwili. Świat pełen kolorów, staje się nagle mroczny i czarno-biały. Mężczyzna ginie w nieznanych okolicznościach przez grupę tajemniczych istot. W drugiej części, sprawą zajmuje się policja, która odnalazła ciało i przechowuje je w bezpiecznym miejscu. Głównym bohaterem natomiast, staje się prowadzący pewne lewe interesy osobnik, który przypadkowo przejeżdżał obok miejsca zabójstwa. Bohater w trakcie jazdy samochodem,  zauważa dziwną postać obok drogi, po czym postanawia zatrzymać się i to sprawdzić, niestety bez skutków.  W tym czasie postać która mignęła w oczach mężczyzny, okazuje się obserwować go przez dłuższy czas, następnie zaczyna go śledzić. -SPOILER

Oto i linki do poprzednich części: PART I, PART II

Najnowsza część przedstawia dalszy ciąg śledztwa dwójki policjantów pod maską FBI oraz dalsze poczynania świadka pojawienia się nietypowej postaci obok drogi.

Jeżeli chodzi o sam brickfilm, jest jednym z lepszych jakie ostatnio miałem przyjemność obejrzeć. Jest wyjątkowy ze względu na ujęcia, fabułę, a przede wszystkim styl kinowy zwany cinematographic style, co jest ogromnym plusem w brickfilmach. Tak więc gorąco zapraszam do oglądania!

Pozdrawiam! Paweł Kamiński (pkmovies92) świeżo po zdanej maturze! 😀

 

Kategorie: Cinematografia, Filmy, LEGO