www.wmbf.pl

Witajcie, z tej strony pkmovies92! Jak już większość zapewne wie, razem z TheGib’kiem777 organizujemy nową serię mini-konkursów SHORT.

Czym jest słowo SHORT? Otóż słowo SHORT z języka angielskiego oznacza krótki. W naszej serii mini-konkursów SHORT oznacza krótki film.
Seria mini-konkursów polega na tym, że co miesiąc przedstawiany będzie nowy gatunek filmowy, którym będą sugerować się uczestnicy. Ich zadaniem będzie nakręcenie krótkiego filmiku z wymyśloną fabułą, która pasuje do danego gatunku. (Filmik nie może trwać mniej niż 10 sekund bez napisów itp.). Po upływie miesiąca, animacje zostaną wyróżnione na pierwsze, drugie i trzecie miejsce przez jedną osobę team’ u WMBF. (Osoba ta nie będzie mogła uczestniczyć w danym miesiącu). Mimo że są 3 miejsca, to jedynie za pierwsze jest nagroda. Od dnia 16 października rozpoczął się pierwszy SHORT z gatunkiem „THRILLER” (Z okazji zbliżającego się Halloween). Niestety wyjątkowo w pierwszym SHORT’cie uczestnicy mają tylko 15 dni na zgłoszenie prac (do 31.10.12).
W następnym miesiącu gatunkiem filmowym może być: „AKCJA”, „KOMEDIA” bądź „DRAMAT”. Aby dowiedzieć się więcej o każdym gatunku filmowym, zajrzyj tutaj: Wikipedia
Każdy mini-kokurs będzie miał swoje specjalne unikatowe logo, przerobione z głównego loga SHORT. Będą one charakteryzować wszyskie kategorie mini-konkursów oraz ordery za wygraną, które będą umieszczane w podpisach zwycięzców. (Na razie to nie jest pewne, czy pomysł z orderami przejdzie… ale postaram się żeby tak było) 🙂

Tak wygląda statuetka na konkurencję SHORT – Thriller:

Zasady konkursu i tym podobne znajdziecie w tym temacie: SHORT
W tym samym linku uczestnicy będą umieszczać linki do swoich prac.

Teraz kwestia nagród. Niektórym to może sprawić zawód, gdyż nie ma materialnych nagród… (Ponieważ mini-konkursy SHORT są organizowane co miesiąc). Za to jest coś innego. W nagrodę film zwycięzcy będzie widniał na stronie głównej do czasu zakończenia następnej rywalizacji SHORT (czyli przez 1 miesiąc).
Jeżeli pewna osoba wygra SHORT’ a 5 razy w roku, stanie się członkiem teamu WMBF! Jeżeli już jest członkiem, dostanie dodatkową rangę.

Kolejną ważną sprawą jest to, że w miesiącach takich jak Grudzień, Lipiec, Sierpień, SHORT’ y mogą zostać anulowane, ponieważ jak wiecie, będą kolejne Świąteczne i Wakacyjne konkursy WMBF.

Zapraszamy i życzymy udanej zabawy! 🙂

Pozdrawiam! Paweł Kamiński (pkmovies92)

Kategorie: Filmy, Konkursy, Wydarzenia