www.wmbf.pl

Co tym razem przygotował dla nas Bionicle28? Otóż postanowił on sparodiować amerykańskiego pisarza XIX i XX wieku Howard’ a Phillips’ a Lovecraft’ a. Był on autorem fantasy i opowieści grozy (weird fiction). Jest też jednym z prekursorów science fiction. Więcej na jego temat znajdziecie TUTAJ: Wikipedia – KLIK

Opowiadania Lovecraft’ a odnoszą się w większości do stworzonej przez niego tzw. „Mitologii Cthulhu” – panteonu niewyobrażalnych bóstw z innych światów. Reżyser bardzo wyraźnie podkreślił to w swoim filmie, niektórymi scenami. Historia opowiada o grupie, że tak to ujmę „zapaleńców”, która stara się wywołać niewyobrażalnie złe moce na naszą planetę, jednak grupa śledczych stara się im w tym przeszkodzić. *Nawet jeżeli się im uda, to czy będą w stanie stawić czoła wyzwaniu?

Na początek zapraszam do obejrzenia ZAPOWIEDZI, która wprowadza Nas w klimat całej opowieści:

*O tym, czy dadzą radę przekonacie się już niedługo… Miłego seansu:

Jak widać brickfilmer zastosował dość dużą ilość efektów specjalnych. Wyszły one naprawdę bardzo ciekawie. Proces powstawania jednego z nich możecie zaobserwować na zdjęciu poniżej.

Moim zdaniem autor filmu zasługuje na duże uznanie. Miejmy nadzieje, że już wkrótce zaskoczy nas po raz kolejny czymś nowym. Nie wiem jak Wy, ale ja już mam jego brickfilm w ulubionych. Jak odebraliście całą produkcje? Czy przypadła wam do gustu?

-Sshadow