www.wmbf.pl

Jak pewnie zauważyliście, z pasku na stronie głównej zniknął napis „Członkowie”.
Otóż wczoraj administracja WMBF zdecydowała o pozbyciu się tej rangi z kilku powodów..
Przede wszystkim nie miało to wszystko najmniejszego sensu. Ranga nie dawała żadnych specjalnych możliwości, opcje „Członków” niczym się w zasadzie nie różniły od możliwości zwykłych użytkowników. W związku z tym, od teraz każdy kto zarejestruje się na portalu (włączając również tych zarejestrowanych), automatycznie staje się członkiem i ma takie same możliwości jak wszyscy użytkownicy. Segregacja użytkowników na Członków i Nie-Członków była po prostu niepotrzebna, zniechęcająca i po części niesprawiedliwa.

– Kolejna zmiana, to pozbycie się rangi redaktora. Uznaliśmy, że najlepiej będzie wrócić do zasad jakie panowały na starej stronie i od tej pory KAŻDY użytkownik będzie mógł dodawać newsy. Oczywiście news będzie musiał zostać przeczytany i zaakceptowany przez administrację, zanim zostanie dodany na główną.

– Zmieniliśmy również skład teamu. Strona ma teraz trzech adminów i jednego moderatora. Dlaczego aż trzech adminów? Doświadczenie pokazało, że jeden czy dwaj admini na WMBF to za mało. Każdy z Nas miewa takie chwile, że po prostu nie może zająć się porządkiem na stronie, ze względu na masę powodów związanych np. ze szkołą. Jeśli, któryś admin będzie nieobecny przez dłuższy czas, zawsze jeszcze zostaną dwaj pozostali.

– Wkrótce na stronę główną zostanie dodany shoutbox, a na forum przeprowadzimy kilka zmian, mających na celu zupełne przekształcenie wizerunku portalu. Z nie do końca sprawdzającej się małej szkoły podstaw animacji poklatkowej, strona zostanie zmieniona w miejsce spotkań animatorów i pasjonatów LEGO. Kto będzie chciał, ten będzie mógł porozmawiać z ludźmi o takich samych zainteresowaniach na nieskończoną ilość tematów. I taka będzie własnie GŁÓWNA rola WMBF, a nie samo nauczanie i pisanie poradników jak dotychczas, bo to się po prostu nie sprawdza.

Oczywiście to nie oznacza, że rezygnujemy z pomagania początkującym brickfilmerom. Ten kto będzie miał z czymś problem, będzie mógł znaleźć tu rozwiązanie.
Szukasz rady? Zawsze ją od Nas otrzymasz. Po prostu pytajcie za pomocą nowych topiców. Jeśli chodzi o konkursy, to będą dalej organizowane.

Mamy nadzieję, że ten news wiele wyjaśni. Jeżeli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach.

Pozdrawiamy.

Team WMBF.