www.wmbf.pl

Witam! Z tej strony TheGibek777.

Oto przed Wami wyniki i omówienie drugiego SHORT’a! W tym miesiącu zadaniem użytkowników było stworzenie filmu akcji.

Na pierwszym miejscu mamy film LEGO Operation Skylark – agent 002, którego twórcą jest MegaSpaceFighter.

Fabuła: Fabuła krótka i treściwa, bez zbędnych dialogów i scen. Już w pierwszej scenie czuć klimat filmów o agentach – widok miasta i pojawiające się obok niego informacje. Motyw ratowania księżniczki z zamku zawsze jest na czasie 🙂 Głosy postaci w filmie były dobre, a szczególnie szefa przestępców – ten rosyjski akcent!

Animacja i set design: Animacja płynna i bardzo miła dla oka. Bardzo mi się spodobał pomysł z przeładowywaniem pistoletu oraz ślizg po stole zakończony efektownym kopnięciem. Shaky cam idealnie podkreśla dynamikę akcji! Dobry Set Design. Jedyne do czego mogę się podczepić to prawy sierpowy w 0:36 – nie widać tutaj siły włożonej w cios.

—-

Drugie miejsce zajął film TRANSAKCJA – Short film lego autorstwa kokomokokokoko.

Fabuła: Fabuła prosta, czuć odrobinę tajemniczości. Na szczególną uwagę zasługuje moment kiedy dwaj bohaterowie mierzą do siebie. Czuć to napięcie, które chwile potem jest natychmiast rozładowywane głośnym strzałem. Niestety, brakowało mi tu więcej scen akcji. Jeden strzał to trochę mało.

Animacja i set design: Bardzo dobra animacja Driftu. Widać, że tło nie jest statyczne – miedzy innymi skoki przechodniów uciekających przed samochodem. Kroki figurek trochę drażnią, są zbyt wielkie „przeskoki” pomiędzy poszczególnymi ruchami. Ale jak na 9 miesięcy przerwy końcowy efekt jest zadowalający. Set Design widać, że dopracowany.

—-

Na trzecim miejscu znalazł się film Lego Assassin’s Action Movie. Autorem jest TheReptilePL.

Fabuła: Fabuła nie zbyt zaawansowana, ale ciekawie zaplanowana. Początkowe sceny „nawalanki” okazują się tylko grą wideo. Sprytne. Niestety nie do końca zrozumiałem ostatnią walkę z bossem. Czyżby została użyta jakaś magia ;> ?

Animacja i set design: Bardzo efektowne sceny walki, najbardziej spodobały mi się „piruety” jednego z bohaterów w 0:26 oraz rzut toporem połączony z unikiem w 0:16. Niestety, musisz popracować nad migotaniem światła oraz nad ruchami kamery. Otoczenie też trzeba dopracować, pomieszane odcienie klocków psuja efekt.

—-
Od 1 do 31 Grudnia można zgłaszać prace na nowy SHORT. Tematem w tym miesiącu jest Fantasy, jurorem miesiąca MegaSpaceFighter

Obrazki oraz sformatowanie News’a na HTML przez pkmovies92