www.wmbf.pl

Witajcie z tej strony Kamil!

W tym miesiącu przypadł mi ten zaszczyt oceniania zmagań konkursowiczów kolejnego SHORT’a, tematem było Fantasy. Nie chcąc opóźniać, przejdę od razu do sedna.

Więc tak:

Miejsce pierwsze: szynkapasztetowa0 ze swoją pracą Lego Assault on the castle II

Bardzo podobał mi się w tej pracy klimat jaki udało się stworzyć autorowi w połączeniu z dramatyczną muzyką. Wyszło naprawdę super. Ta pierwsza scena wejściowa naprawdę powodowała u mnie lekkie dreszcze ;D Całość otoczona ładnym set-designem z dobrymi efektami i oprawą muzyczną prezentuje się fantastycznie. Jedyne co mam autorowi do zarzucenia to moim zdaniem w filmie mało czuć klimat fantasy.

Miejsce drugie: TheReptiliePL z filmem SHORT: Mikstura Piękności

Całkiem fajny pomysł na film z zabawnym zakończeniem. Całość jest jak najbardziej osadzona w fantasy, więc z tym nie ma problemu. Można zauważyć że autor chciał wzorować się na motywie z Indiany Jonesa i poszukiwaczy zaginionej arki. Brakuje mi tu przez to różnorakich pułapek czyhających na naszego podróżnika, a w tym przypadku podróżników. Dalej rzucały mi się w uszy nagłe urwania muzyki. W przyszłości radziłbym łagodnie wyciszać muzykę, chyba że wymaga tego scena.

I wreszcie miejsce trzecie które zajął: BrickWarriorPL dzięki swojej pracy Falwick na szlaku odc. 1 (christmas special)

Praca z kilkoma walkami na miecze jak przystało na szablonowe fantasy. Dodatkowo na podstawie opisu możemy wywnioskować że jest osadzona w uniwersum Wiedźmina. W filmie nie podoba mi się jedynie głos postaci z brodą. Jest bardzo niezrozumiała. Sama seria zapowiada się na interesującą dlatego życzę jej autorowi powodzenia w dalszej pracy.

Serdecznie gratuluję zwycięzcą i życzę powodzenia w ich dalszych pracach!
Pozdrawiam
Kamil (MegaSpaceFighter)

Tekst – MegaSpaceFighter
Obrazki oraz sformatowanie News’a na HTML – pkmovies92