www.wmbf.pl

Na początek chciałbym przeprosić w imieniu całego zespołu WMBF za tak mało newsów w ostatnim czasie, było to spowodowane brakiem czasu lub też brakiem tematów do opisania. Po prawej stronie strony głównej widnieje nowa rubryka „Chcesz napisać newsa bądź artykuł?”. Jest w niej dostępny nasz mail, na który możecie wysyłać swoje własne newsy, które po dokładnym sprawdzeniu sformatujemy i opublikujemy w Waszym imieniu. Jest kilka warunków, news musi być na temat czegoś ważnego, bądź wyjątkowego. Newsy na temat mało znaczących wydarzeń, starych wydarzeń, lub na temat własnych prac (brickfilmów, MOC’ów itp.) nie zostaną opublikowane.

Wracając do tematu.
Przeszukując internet, natknąłem się na najnowsze informacje na temat różnych zestawów na lato 2013 roku. Zaczęło się od Brickset’a, kiedy to dowiedziałem się o trwającym w Londynie evencie Toy Fair, gdzie przedstawione były najróżniejsze nadchodzące zestawy LEGO, na lato 2013 roku.

W newsie Brickset, były opisane w wielkim skrócie zestawy z prawie wszystkich serii. Ja jako fan serii Star Wars, szukałem informacji tylko na jej temat, niestety zestawy te również były opisane na szybko. Na szczęście w newsie był dostępny odnośnik do opisu zestawów od jeszcze innej osoby z poza Brickset’a. Informacje, które tam znalazłem były wystarczające, niestety nie było żadnych zdjęć…
Mowa o tym newsie z FBTB: Informacje z FBTB
Tak więc informacje z FBTB na temat LEGO SW postanowiłem przetłumaczyć na polski w tym oto newsie. Co do reszty serii niestety nie miałem czasu. (Jeżeli ktoś jednak chce poczytać na temat innych serii niż Star Wars, niech odwiedzi te oto strony, niestety tekst po angielsku: Część 1, Część 2, Część 3, Część 4, Część 5)

Tak więc zaczynam tłumaczyć:

[Przetłumaczony tekst zaczyna się tutaj]

75015 Corporate Alliance Tank Droid … Ten zestaw jest bardzo podobny pod względem konstrukcji do zestawu 7748 z 2009 roku. Tym razem dobór minifigurek jest inny, otrzymujemy 3 minifigurki, są nimi: Clone Trooper, Battle Droid i kompletnie nowy Jango Fett. Zestaw był wystawiony w gablotce i wyglądał świetnie.
Cena £19.99

75016 Homing Spider Droid … Tutaj tak samo, podobny do zestawu 7681 z 2008 roku, jest jednak trochę większy od poprzedniego, a dołączony do niego został mniejszy Spider Droid. Figurki w zestawie to: Clone Trooper, 2 Super Battle Droidy i nowa figurka Adi Galia. Jednak według tego co nagrałem magnetofonem, wspomniałem o „Strass Allie”.
Cena £29.99

750017 Duel On Geonosis (lub poprzednia nazwa: Yoda vs Dooku) … Jest to playset odtwarzający pojedynek pomiędzy Dooku i Yoda’ą z Epizodu II – Otrzymujemy z nim różne elementy scenerii, w tym wszystkie przedmioty, którymi Dooku próbował przygnieść Jedi. Minifigi Yoda’y i Dooku są nowe, w formie filmowych postaci (Dooku wygląda jak Christopher Lee) ma nowe nadruki na twarzy. Otrzymujemy również nowego Droida Pilota i nową figurkę Poggle’a The Lesser. Zestaw prezentuje się jako dobry, mały playset.
Cena £39.99

75018 Jeks-14 Stealth Starfighter … Zestaw prawdopodobnie pochodzi z The Yoda Chronicles, tak myślę – Cały statek był również w gablocie, jednak bez figurek. Statek był czarno czerwonym myśliwcem, wyglądającym trochę jak grubsza wersja Z-95 Headhunter’a (przynajmniej dla mnie). Minifigurki które mają być w zestawie to: Jek-14, łowca nagród Separatystów, Clone Trooper od zadań specjalnych i droid zwany R4-G0.
Cena £59.99

75019 AT-TE … Zestaw ten był w samym rogu gablotki, więc nie mogłem się mu bardziej przyjrzeć, ale wyglądał prawie że tak samo co 7675 z 2008 roku. Ale wszyscy dobrze wiemy że odnowione zestawy mają jakieś nowe funkcje, więc wszystko jest możliwe. Zestaw wyjdzie z różnymi minifigurkami, tym nowy Mace Windu, nowy minifig zwany Colerian Trebor (który jest widoczny w jednej scenie w epizodzie II przez ok 30 sekund zanim zginął!), nowa figurka Clone Trooper Gunner i grupka standardowych Battle Droid’ów.
Cena £79.99

75020 Jabba’s Sailbarge … Ten zestaw był zaprezentowany prawie na samym przodzie wystawy, niektóre elementy wyglądały jak prototypy (np. żagle). Barka sama w sobie jest mniejsza od jej poprzedniczki 6210 z 2006 roku, co jest trochę przykre, lecz w zamian za to dołączono więcej minifigurek. Jabba jest taki sam jak w zestawie Jabba’s Palace z poprzedniego roku, ale dodano minifigurki: Max’a Rebo (niestety nie był wystawiony na Toy Fair), nową figurkę Ree-Yees’a i nowe nadruki złotego bikini dla Księżniczki Leia’i.
W zestawie jest również R2 z jego „tacą” do drinków. Tak jak w poprzednim modelu, boki barki otwierają się do góry, a z tyłu modelu znajduje się miejsce, gdzie zamocowane jest „pianino” Max’a Rebo.
Cena £99.99

75021 Republic Gunship … Wyglądał całkiem podobnie do 7676 z 2008 roku, tyle że podrasowany, najbardziej rzucającą się różnicą są nowe osłony kabiny pilota. Minifigurki to: nowy Obi-Wan, nowy Anakin, nowy Clone Pilot, nowa Padme Amidala (w białym ubraniu z obrażeniami), nowego Clone Trooper Officer’a i 2 Super Battle Droidy.
Cena £109.99

75022 Mandalorian Speeder … Mało tkwiący w pamięci speeder jeżeli chcecie znać moją opinię – Byłem zbyt zajęty patrzeniem na zdjęcie nowego minifiga Darth Maul’a w jego odnowionym wcieleniu, z robo nogami. Wyglądało to trochę dziwnie, ale sądzę że wszystko do czasu kiedy wyjdą jakieś dokładniejsze zdjęcia z innych event’ów Toy Fair. W zestawie jest jeszcze 2 Mandalorian Super Commando’sów.
Cena £24.99

75023 Star Wars Advent Calendar … Kolejny dobry zestaw modeli mini i różnych minifigurek, ale coś co w nim odstrasza jest Santa Jango Fett. W zestawie jest również młody Boba Fett, który nie był dostępny od czasu zestawu 7153 z 2002 roku!! Wygląda dobrze – Nie zapisałem ceny tego zestawu, ale zakładam że będzie taka sama jak w 2012 roku.
Prawdopodobna cena £24.99

[Przetłumaczony tekst kończy się tutaj]

Tak więc jak widzicie, zestawy zapowiadają się całkiem ciekawie, ale ceny niestety nie… Licząc 1£ to około 5zł… ;(

Prawdopodobnie w najbliższym czasie pojawią się zdjęcia wymienionych wyżej zestawów. Jeżeli tak się stanie, pojawią się w tym temacie na naszym forum: LEGO Star Wars 2013, 2014, 2015…

Pozdrawiam! Paweł Kamiński (pkmovies92)

Main image source: http://www.flickr.com/photos/92090133@N04/8406977301/ by Huw
Summer Star Wars sets informarion source: http://www.fbtb.net/2013/01/22/uk-toy-fair-2013-star-wars/ by Pete „bigospedros” Croxson
Other information source: http://www.brickset.com/ by Huw