www.wmbf.pl

Bracia TwickABrick wypuścili dzisiaj coś krótkiego, ale tak dobrego, że zasługuje na newsa. Zapewne każdy z Was oglądał klasyczny film: The Empire Srikes Back pl- Imperium Kontratakuje (dzisiaj znany bardziej pod tytułem:
Star Wars Episode V The Empire Strikes Back)
Otóż twickabrick powołali się na stworzenie 416 sceny z tego filmu w wersji LEGO. Wyszło im to świetnie, gdyż starali się jak najlepiej odwzorować całą scenografię z oryginalnego filmu wraz ze wszystkimi ujęciami i ruchami postaci. Jedyne co odróżnia ten clip od oryginału (poza tym, że wszystko zostało zrobione z LEGO) są efekty dźwiękowe, które nagrywali sami autorzy. Wyszło to trochę śmiesznie. Myślę, że to było spowodowane obawami przed prawami autorskimi, bądź po prostu bracia chcieli odtworzyć całość samodzielnie.
Dokładnie na tym polega tworzenie scenek filmowych w wersji LEGO, jak najlepiej odwzorować tła, ruchy postaci, oświetlenie i ujęcia. Niestety w wersji twickabrick’a brakuje mi oryginalnych dźwięków, brązowo/czerwonego odcienia „ścian”, mroku i kinowej rozdzielczości.

Tak czy siak zapraszam do oglądania bo warto!

Na koniec dołączam link do oryginalnej sceny (trochę kiepska jakość): LINK

Pozdrawiam! Paweł Kamiński (pkmovies92)

Kategorie: Cinematografia, Filmy, LEGO, Nowe