Na udźwiękowenie swojego filmu są tak na prawdę dwa sposoby. Całość można stworzyć samemu po przez nagranie dźwięków własnym mikrofonem z wykorzystaniem różnych rzeczy, które macie pod ręką i wyedytowanie tego tak w programie (może do tego posłużyć np darmowy “Audacity”), aby osiągnąć zamierzony, bądź ciekawy efekt dzwiękowy, jak i zaczęrpnięcie gotowych już “sampli” udostępnionych przez innych twórców w internecie. (Ważne jest jednak, aby pamiętać by były one legalnie i w pełni udostępnione przez danego artystę do Waszego użytku).

Ciekawą biblioteką dzięków jest strona o nazwie findsound, lub też YouTube. Znajdziecie tam masę efektów dźwiękowych dopasowanych do waszych potrzeb.

Link: www.findsounds.com

Najpierw wybieracie jeden z dostępnych języków (Angielski, Niemiecki, Francuski, Portugalski, Japoński bądź Rosyjski), w którym będziecie wpisywać nazwę dźwięku.
Następnie zaznaczacie jaki typ rozszerzenia pliku jaki Was interesuje.

    1. Gdy wyskoczy wam lista odgłosów jakie wyszukaliście klikacie na link interesującego Was elementu prawym przyciskiem myszy i wybieracie opcję “Zapisz link jako”.

 

Opracowanie: Sshadow