www.wmbf.pl

Tak jest! Pierwsza konkurencja SHORT o gatunku Thriller zakończona!… Taaa, slowpoke news… xP Ale nie o to tutaj chodzi.
Głównym zadaniem tego news’ a jest ogłoszenie wyników wszystkim czytającym, przedstawienie opinii jurora na temat prac z podium, zaprezentowanie pomysłu AWARDÓW oraz pewna inna ciekawostka.

Tak więc od początku:

1. Wyniki i opinia jurora. [UWAGA! OPINIE ZAWIERAJĄ SPOILERY!]:

Na pierwszym miejscu znalazła się praca AraxussYexyr‚a zatytułowana: Straszniejszy niż wszystkie demony (oryginalnie – Lego short by Araxuss – Straszniejszy niż wszystkie demony)

Link do oryginału: CLICK!

Fabuła: Z początku wydaje się że wszystko dzieję się w świecie SW, jednak okazało się to „zwykłym” koszmarem człowieka z Naszego świata. Świetny pomysł. Gdy tylko obejrzałem wstęp w pałacu Jabby, to od razu pomyślałem sobie „Ehh, czy Arek umie robić tylko fabułę w świecie SW?”. A tu taka miła niespodzianka! Pomysł na fabułę naprawdę dobry! Również końcowe przejście postaci z koszmaru w realia, świetne, po prostu padłem. Praca Araxuss’a to dobry Thriller połączony z Komedią (Czarną? może trochę). Drastyczne sceny były subtelne jak to w Thrillerach powinno być. Najważniejsze w tym jest to, że Araxuss powstrzymał swoją rządzę krwi (która jest normalką w jego produkcjach) starając się nie zrobić Horroru. Bo pamiętajmy, gatunkiem październikowego SHORT’a był Thriller, a to co innego. Praca jak najbardziej zasłużyła na 1 miejsce.

Postaci:
Araxuss – Oczywiście że Araxuss, a kto niby inny? Zawsze laski ku boku i lampa z jego hełmu obok wyra. Czego chcieć więcej?
Kozły ofiarne Madno – Biedacy, zginąć przez drzwi i demoniczne spojżenie. Niezbyt honorowa śmierć. No cóż, Araxuss wolał sobie postać z tyłu, popatrzeć jak koledzy się męczą i wyglądać epicko. ;D
– To nie jest zwykły demon… to POBORCA PODATKOWY… – Hołli Mołli Głakamołli… Idealny pomysł, połączenie demona z urzędnikiem skarbowym, do tego ten melonik i typowo obciachowa walizeczka. Czyste ZUO!!! To że nasz Poborca jest wszechpotężny i ściany burzą się, mimo że ich nie dotyka, powoduje że z łatwością wlicza się do moich ulubionych postaci z brickfilmów.

Set design:
Pałac Jabby – Dużo elementów z oryginalnego zesawu, ale całkiem ciekawie i z atmosferą.
Pomieszczenie z drzwiami – Widzę że się postarałeś, podobają mi się ozdoby na ścianie z drzwiami, interesujący efekt.
Pokój Arka – Hełm mando w tle (jako lampa czy po prostu na manekinie?). Nie tylko wygląda fajnie, ale też ujawnia oglądającemu, że ten ktoś co się obudził to właśnie Araxuss. Bardzo dobre. Co do ścian itp., to podstawowo.

Tak więc to tyle na temat pracy Araxuss’a. Gratulacje! Twoja praca będzie widnieć na głównej do 30 listopada. Dostałeś też AWARD’a w specjalnej sygnaturze SHORT. (Kwestia SHORT AWARD’ów niżej!)

Na drugim miejscu znalazła się praca WysokiFilms‚a zatytułowana: Thriller (oryginalnie – WMBF: Short nr 1 – Thriller)

Link do oryginału: CLICK!

Fabuła: Dosyć prosta, ale bardzo thriller’owa. Podobał mi się pomysł z policjantem, przypomina mi wątek z Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną. Taka gra umysłowa, niby już wszystko w porządku, a tu jednak pozory mylą i wszystko staje się jeszcze gorsze. Wysoki fajnie połączył głównego bohatera z przestępcą. Od razu było widać pomiędzy nimi jakieś relacje, które miały miejsce w przeszłości. Można to było poznać po tym, że przestępca nazwał bohatera po imieniu, i po tym, że Jack wspomniał o jakiejś sprawie. Hehe, jakieś gangsterskie potyczki z przeszłości, może Jack wsypał przestępce? To już wie tylko autor, a my możemy tylko snuć domysły.

Postaci:
Jack – Idealnie zaprezentował postać w panice. Kwestie były nagrane bardzo dobrze i z emocjami.
Przestępca – Arek oczywiście, bo kto inny mógł zagrać rządnego krwi kryminalistę? ;D
Fake’owy policjant – Odgrywa równie ważną rolę co poprzednie postaci, jest tą niebezpieczną niespodzianką, łamiącą pozory. Ach te wąsy! :3)

Set design: No cóż, użyłeś sporej ilości podróbek, nawet piła nie była od LEGO ;P W punkcie ósmym regulaminu było napisane, że można używać podróbek, ale nie razem z LEGO. Czyli jeżeli chcesz użyć klocków cobi bądź innej firmy, to wszystko razem z figurkami powinno być z cobi.

Gratuluje drugiego miejsca! Powiem Wam że z początku ciężko mi było wybrać pomiędzy pracą Wysokiego a Araxuss’a. 😉

Na trzecim miejscu znalazła się praca Reptile‚a zatytułowana: Morderca (oryginalnie – Filmik Konkursowy WMBF „Morderca”)

Link do oryginału: CLICK!

Fabuła: Bardzo podobna do Wysokiego, tyle że nie rozbudowana, bez jakichkolwiek relacji między postaciami i emocji. (ZombieFlowchart nie jest za bardzo „uczuciowym” aktorem głosowym.)
Podobały mi się jedynie ujęcia znad ramienia oglądającego TV oraz ten znikający morderca. Niepotrzebnie natomiast umieściłeś scenę z uciętą głową, bo to już czyni ten Thriller w większości Horrorem.
Ja wstawił bym taką scenę, że bohater wchodzi do pomieszczenia gdzie czyha zabójca, tak samo jak Ty to zrobiłeś, po czym słychać te same dzwięki i krzyki. Tyle że morderca wychodzi bez żadnej głowy w ręce i plam krwi na ciele, a następnie gdzieś sobie idzie. Po pewnym czasie z pod drzwi pomału przecieka plama krwi. I ta scena zastąpiła by idealnie tą z uciętą głową i wpasowała by cały filmik pod gatunek Thriller w 100%.

Postaci:
Bohater – Po prostu zwykły mieszkaniec który miał pecha i nie wierzył w te wszystkie pierdoły które mówią w TV.
Morderca – Zwykły szajbus, pasjonata. ;D

Set design: Bardzo mi się podobały te budyneczki w pierwszym ujęciu, kolorystycznie zbudowane i bardzo ładnie. Tak trzymać! Co do mieszkania to też widać progres, ale trochę dziwne że ten koleś ogląda okna windowsowe zamiast wiadomości w „TV” ;D

Myślę że trzecie miejsce będzie dla pracy Reptile’a odpowiednie, bo pomysł na fabułę trochę mało rozbudowany.

To wszystko na temat prac z podium. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w pierwszym SHORT’cie. Mam nadzieję, że weźmiecie też udział w następnej konkurencji SHORT oraz, że będzie Was więcej! Właśnie trwa zbieranie prac pod gatunek filmu Akcji, a jurorem jest TheGibek777. Życzę uczestnikom powodzenia! 🙂

### Więcej na temat serii mini konkursów SHORT w tym temacie: SHORT!!! ###

2. Kolejna sprawa, to pewne urozmaicenie serii SHORT!

Otóż jak pewnie niektórzy z Was zauważyli, w moim podpisie wyświetlał się co jakiś czas pewien test. Tak, to właśnie te AWARD’ y.

Jak to wygląda? Więc, jeżeli pewna osoba wygra konkurencje SHORT, to poza wyświetlanym filmem na głównej, dostaje AWARD. Award ten będzie wbudowywany w tą oto sygnaturę, która będzie się znajdować poniżej podpisu zwycięzcy, czyli pod każdym jego postem na forum:

Sygnatura ta będzie się znajdować w podpisie zwycięzcy.
Natomiast AWARD (z ostatniego SHORT’a – Thriller) wyglądają tak:


S1 czyli SHORT 1, po naciśnięciu takiego AWARDA zostanie wyświetlony film, za który ten AWARD otrzymano. AWARD’ y będą się zmieniać jedynie główkami reprezentującymi dany SHORT oraz cyframi. (Rozmyślam jeszcze nad specjalnymi AWARD’ ami dla miejsc 2 i 3. Waham się, ponieważ miejsca 2 i 3 nie są zwycięskie, więc pod sygnaturę „Zwycięzca” nie pasują).

A poniżej anatomia sygnatury razem z AWARD’ami i wykończeniem. (Na forum będzie bez odstępów, a AWARD’y są tylko przykładowe):

Teraz najważniejsze:

ZAKAZANE JEST KOPIOWANIE AWARD’ÓW I WKLEJANIE ICH DO SWOICH PODPISÓW PRZEZ OSOBY NIEUPOWAŻNIONE DO TEGO! ROBI TO TYLKO ADMINISTRATOR STRONY. ZABRANIA SIĘ TAKŻE KOPIOWANIA SAMEJ SYGNATURY KU WŁASNEJ UCIESZE! ZABRANIA SIĘ MODYFIKOWANIA SYGNATUR! PRAWO DO POSIADANIA ZWYCIĘSKIEJ SYGNATURY I AWARD’ A MA TYLKO ZWYCIĘZCA KONKURENCJI SHORT. ZŁAMANIE POWYŻSZYCH REGUŁ GROZI OSTRZEŻENIEM. JEŻELI WYKROCZENIE POWTÓRZY SIĘ PO OTRZYMANIU OSTRZEŻENIA, OSOBA TA DOSTAJE NATYCHMIASTOWEGO BANA NA 4 MIESIĄCE.

3. Na rozluźnienie atmosfery w imieniu Administracji WMBF informujemy, że w najbliższym czasie rozpoczną się kolejne modyfikacje wyglądu witryny, zarówno strony głównej jak i forum. Jak już wszyscy zauważyli, pierwszym etapem zmian to kolor tła, kolejnym krokiem będą banery i kolorystyka okien. Więcej szczegółów nie zdradzamy! ;D

Wow, spory ten news… 3 w jednym, lub więcej. ;D Wielkie dzięki za uwagę!

Pozdrawiam! Paweł Kamiński (pkmovies92)