www.wmbf.pl

Siemacie! Tym razem z tej strony Reptile.

Nie chcę się za bardzo rozpisywać, więc od razu przejdę do rzeczy:

Miejsce drugie: Ziemek17 i film: ziemek2044 – SHORT: Romans

Film ciekawy, smutaśny ale ciekawy, animacja też nie jest zła, świetny set desing, dobrze opowiedziana historia, jednak brakowało mi tu romansu, ja bym bardziej ocenił gatunek tego filmu na dramat. Mogłeś dodać że, kucharka była zaręczona z jakimś oficerem który miał wielkie wpływy i też był zakochany w niej.
Nadało by to filmowi romansowości. Co do scen to prawie wszystkie mi się podobały, jedyne co raziło w oczy to fikołki tego żołnierza. Muzyka nadawała się świetnie (przez chwilę mi się Gothic 3 przypomniał), a efekt starego filmu idealnie pasował.

Miejsce pierwsze: ZombieFlowchart i film: Star Story

Film porąbany w dobrym tego słowa znaczeniu, historia dość prosta aczkolwiek wciągająca i pasująca do gatunku, głosy idealnie pasowały do postaci, jedyne czego mogę się czepnąć to słaba animacja i kolorowy domek, sceny jak dla mnie były po prostu czasem puszczeniem 2 klatek przez kilka sekund, jednak jedna scena przykuła moją uwagę, było to strzelanie „łojca” w niebo.

Opinia Końcowa:

Wybór był trudny gdyż oba filmy miały swoje zalety i wady, jeden miał mało romansową fabułę a drugi wręcz odwrotne, jeden miał słabą animację a drugi bardzo dobrą, było ciężko. Na początku wygrać miał Ziemek17 gdyż miał świetną animację ale jednak w moim odczuciu konkurs ma na celu rozwinięcie w brickfilmerach umiejętności pisania scenariuszy które będą ciekawe i pasujące do gatunku w jakim chcemy nakręcić film, a animacja rozwinie się sama z czasem. Tak więc gratuluję chłopaki i mam nadzieję że przy kręceniu nowych filmów weźmiecie sobie moje uwagi do serca 🙂

Pozdrawiam
Reptile

Tekst – TheReptilePL
Obrazki i przekształcenie na HTML – pkmovies92