www.wmbf.pl

Oto 10 najdroższych, oryginalnych, unikatowych minifigurek firmy LEGO w historii! Na liście zobaczycie kolejno minifigurki od „najtańszej” do najdroższej, ułożone według AKTUALNYCH cen sprzedaży w serwisie Bricklink.com dla danej figurki w granicach stanu używanego i nowego. Minifigurki ułożone są kolejno, biorąc pod uwagę najniższą cenę za używaną! Tak więc zaczynamy!

(UWAGA! Do top najdroższych minifigurek zaliczają się jeszcze Chromowo czarny Vader i Biały Boba Fett. Nie zostały one przedstawione, gdyż nie są jeszcze zaliczone do UNIKATOWYCH minifigurek.)

Miejsce 10. Batman (Dark Blue)

Jeszcze z oryginalnej serii „Batman”. Wysoko ceniony ze względu na kolor jego maski, peleryny itp.

Z zestawu/ów: 7786 The Batcopter: The Chase for the Scarecrow, 7787 The Bat-Copter: The Riddler and Bane’s Hideout

Rok produkcji: 2007

Wartość jednej sztuki:

 • Używana – od 83 do 340 złotych.
 • Nowa – od 134 do 506 złotych.

Miejsce 9. Voldemort (Oryginał)

Oryginalny Voldemort ma aż 4 różne wariacje, które można zobaczyć powyżej na obrazkach. (Brak obrazka dla jednej wersji) Każda odróżnia się bardzo małymi szczegółami, takimi jak inny odcień świecącej w ciemności bieli oraz płaszczami w różnych odmianach szarego. Jeden z najbardziej pożądanych minifigów przez fanów LEGO Harry Potter.

Z zestawu/ów: 4766 Graveyard Duel

Rok produkcji: 2005

Wartość jednej sztuki:

 • Używana – od 84 do 91 złotych.
 • Nowa – od 120 do 169 złotych.

Miejsce 8. Luke Skywalker (z Cloud City)

Specjalna wersja Luke’a Skywalkera z epizodu V, a dokładniej ze sceny „No, I am your father.” Ten unikatowy Luke posiada detaliczne nadruki na pasku i nogach oraz specjalny design dla torsu. Jedynie główka i włosy są standardowe.

Z zestawu/ów: 10123 Cloud City

Rok produkcji: 2003

Wartość jednej sztuki:

 • Używana – od 91 do 218 złotych.
 • Nowa – od 118 do 162 złotych.

Miejsce 7. Greedo

Kto strzelił pierwszy? Każdy prawdziwy fan Star Wars wie że Han Solo, ale tylko w oryginalnej wersji SW. Teraz w tej odnowionej przez Lucas’a, to Greedo strzelił ciut wcześniej. Wracając do tematu. Minifigurka Greedo miała jako pierwsza wykonane nadruki na ramionach w historii LEGO. Posiada unikatową główkę, dzięki której jest łatwo rozpoznawalna. Jest jednym z bardziej znanych Bounty Hunter’ow z uniwersum Star Wars.

Z zestawu/ów: 4501 Mos Eisley Cantina (pierwsza wersja w 2003, wersja w specjalnym pudełku w 2004)

Rok produkcji: 2003 – 2004

Wartość jednej sztuki:

 • Używana – od 99 do 240 złotych.
 • Nowa – od 136 do 428 złotych.

Miejsce 6. Leia Organa (z Cloud City)

Oczywiście jest droga, ponieważ pochodzi z bardzo drogiego zestawu „Cloud City”. Tak na prawdę to jedynie specjalny nadruk na torsie, czyni ją unikatową.

Z zestawu/ów: 10123 Cloud City

Rok produkcji: 2003

Wartość jednej sztuki:

 • Używana – od 126 do 218 złotych.
 • Nowa – od 125 do 196 złotych.

Miejsce 5. Jango Fett

Nie ma takiego fana LEGO Star Wars, który nie chciał by mieć tego minifiga w swojej kolekcji. Tak jak większość rarytasów, pochodzi z jedynego zestawu. Wykonany został z elementów w specjalnych kolorach, czyli Pearl-Light Gray (Perłowo-jasno szary – rzadkość w roku 2002) oraz Violet (Fiolet). Posiada czarną główkę, na którą została nadrukowana twarz Jango. Podobny sposób nadruku główek jest stosowany w dzisiejszych szturmowcach imperium.

Z zestawu/ów: 7153 Jango Fett’s Slave I

Rok produkcji: 2002

Wartość jednej sztuki:

 • Używana – od 158 do 371 złotych.
 • Nowa – od 270 do 541 złotych.

Miejsce 4. Watto (Oryginał)

Strasznie brzydki minifig, ale już kultowy. Został wykonany ze specjalnych elementów, takich jak głowo-brzuch, podobnie jak jego następca z 2012 roku. Kolejnym plusem oryginału są dłonie w kolorze Medium Blue (Medium Niebieski), czego nowa wersja nie ma. O tym, że to dość stary minifig, świadczą jego standardowe długie nogi, które z czasem zostały zastąpione krótkimi. Najbardziej rzucająca się w oczy różnicą między oryginalną, a nową wersją jest to, że oryginał nie ma żadnych nadruków, a mimo to jest bardzo podobny do „prawdziwego” Watto.

Z zestawu/ów: 7186 Watto’s Junkyard

Rok produkcji: 2001

Wartość jednej sztuki:

 • Używana – od 209 do 433 złotych.
 • Nowa – od 275 do 672 złotych.

Miejsce 3. Lando Calrissian (z Cloud City)

Jedna z pierwszych minifigurek przedstawiających osobę rasy czarnej. Jest słabo dostępna w sprzedaży jako sam minifig, co czyni go bardzo drogim nabytkiem. Od swoich następców odróżnia się nadrukiem, starym odcieniem klasycznego brązowego, a przede wszystkim, unikatową peleryną, która jest z obu stron innego koloru. Dokładniej żółtego i niebieskawego szarego.

Z zestawu/ów: 10123 Cloud City

Rok produkcji: 2003

Wartość jednej sztuki:

 • Używana – od 269 do 348 złotych.
 • Nowa – od 388 do 418 złotych.

Miejsce 2. Boba Fett (z Cloud City)

Niby zwykły minifig, ale jest już klasykiem, ma kozackie nadruki na całym ciele, a przede wszystkim przedstawia kultową postać z Gwiezdnych Wojen! Jest to odrestaurowana wersja pierwszego ORYGINALNEGO Bob’y Bett’a z klasycznych zestawów SW, takich jak pierwszy Slave I, oczywiście w starych dobrych odcieniach szarości. Boba tak samo jak Greedo, był pierwszym minifigiem z nadrukami na ramionach. Ta specjalna wersja była dostępna tylko w jednym zestawie, podobnie jak jego „ojciec” Jango Fett, co czyni go po prostu kozacko wyglądającym rarytasem.

Z zestawu/ów: 10123 Cloud City

Rok produkcji: 2003

Wartość jednej sztuki:

 • Używana – od 837 do 942 złotych.
 • Nowa – od 841 do 1,850 złotych.

Miejsce 1…. 14-karatowy złoty C-3PO oraz Chromowo złoty C-3PO!

OBIE minifigurki są z pewnością najdroższymi minifigurkami LEGO wyprodukowanymi kiedykolwiek! Powstało tylko 10,000 sztuk złotych C-3PO, w tym 5 z prawdziwego złota! Po czym zostały powsadzane do przypadkowych zestawów LEGO Star Wars i rozesłane po całym świecie! Wszystko to z okazji 30-lecia Star Wars. Dlaczego na pierwszym miejscu są dwie minifigurki? Ponieważ oficjalnie nie jest znana wartość każdej z osobna. Administrator strony Bricklink.com nie chciał oddzielać złoto pomalowanych C-3PO, od tych z prawdziwego złota. Myślę, że to dla tego, bo tych 14-karatowych jest tylko 5 sztuk. Więc to za mało, aby tworzyć nowy item w katalogu Bricklink (pozostawiona jest jedynie informacja dla sprzedających). 9,995 sztuk posiada mnóstwo osób, między innymi AFOL’e prowadzący recenzję zestawów LEGO na witrynie YouTube. 9,995 C-3PO to tak na prawdę pokryte chromowo-złotą farbą standardowe minifigurki C-3PO, jednak są czymś więcej, bowiem świadczą one o tym, że ich posiadacze mieli ogromne szczęście znaleźć je w swoich zestawach i wyglądają po prostu zajebiście.

Wracając do tych pięciu SPECJALNYCH sztuk, to jest to MEGA szczęście. Jeżeli chodzi o samego minifiga, to prawdopodobnie nie da się nim w ogóle „bawić”, ani animować, bo służy tylko do patrzenia zza szkła ochronnego. A tak na prawdę to nie zapominajmy, że to prawdziwe złoto, które nie jest zbyt wytrzymałe. Zastanawia mnie jedynie, jacy ludzie są w posiadaniu tych pięciu czternasto-karatowych figurek? Tak na prawdę myślę, że firma LEGO nie mogła się powstrzymać i zostawiła sobie jedną, (bo kto by się dowiedział…), ale co z pozostałymi czterema? Tego niestety nie wiem.

Z zestawu/ów: Pakowane randomowo w różnych zestawach Star Wars roku 2007. (odnowiona wersja będzie dostępna pod koniec roku 2012 lub w 2013)

Rok produkcji: 2007

Wartość jednej sztuki:

 • Używana – (brak)
 • Nowa – od 1,009 do 2,692 złotych.

Dziękuję za przeczytanie całego artykułu! Jeżeli ktoś z Was posiada chociaż jedną z tych 10 minifigurek, może być z siebie dumny. 🙂

Pozdrawiam! Paweł Kamiński (pkmovies92)

05.07.2012, 16:07