„Brickfilm to nie MOC, jednak każdy najmniejszy szczegół ma znaczenie”
Powszechnie panuje przekonanie, że „study” powinny być widoczne. Tyle, że w świecie budowniczych od paru ładnych lat standardem jest przykrywanie ich. Wyjątkiem powinny być płaszczyzny, po których poruszają się ludziki ,jako że łatwiej jest dzięki temu animować.
Stud – górna część klocka, odpowiedzialna za jego połączenie z innym elementem
Pierwszym krokiem będzie próba dopasowania scenografii pod klimat całego tworzonego filmu, nie bój się eksperymentować i pamiętaj o dobrej zabawie. Przeszukaj dokładnie swoją kolekcję i wybierz interesujące Cię elementy tak, aby oddawały ducha całej produkcji. Skup się najlepiej na miejscach widocznych w kadrze i tam wykorzystaj swoją twórczość. Jeżeli masz mniejszą ilość elementów, a w twojej głowie tkli się pomysł na całą scenerie miasta, pamiętaj że w filmie widz ogląda tylko część całej makiety, co może pozwolić na swobodne manewrowanie skalą obiektów i ich wyróżnianiem.
Jeżeli chodzi o brickfilm, to najlepiej strzeż się używania elementów spoza świata LEGO, liczy się jednak pomysł i kreatywność, dlatego dobieraj rekwizyty tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Jeżeli wiesz jak wykorzystać niestandardowe elementy itp. go for it!
Najważniejsze jednak, aby w tle widz nie musiał podziwiać uroków Twojego mieszkania, chyba że taka jest tematyka twojej produkcji.
Opracowanie: Sshadow, Brickpol
Zdjęcia: pkmovies92