www.wmbf.pl

Słowem wstępu, portal czynnie działa od początku 2010 roku. Najpierw pod nazwą „SERIALEGO”, a następnie już jako WMBF, czyli Witryna Maniaków Brickfilmingu. Jesteśmy grupą osób z różnych stron Polski interesujących się animacją poklatkową , w szczególności jedną z jej dziedzin zwaną „Brickfilmingiem”. Strona powstała z inicjatywy Samuela Syreckiego (Sqeverek) i Macieja Klimczaka (Sshadow) w celu stworzenia miejsca właśnie dla twórców interesujących się brickfilmingiem. Nazwa „SERIALEGO” nawiązywała do seriali LEGO popularnych w tamtym czasie w serwisie YouTube, które były tematem przewodnim pierwszej wersji („LEGO Życie w bloku 13” Lolika Zabijaka, „Szósty blok przy Ślepej” Sqeverk’ a, „Ulica Kopnięta” Sshadow’ a oraz „Emil i Grzesiek” PanoramaLEGO). Przez spore zainteresowanie i chęć rozwoju, oficjalnie zostaliśmy portalem o brickfilmingu w każdej formie. Stało się to jeszcze tego samego roku (Po pierwszych miesiącach). Naszym celem jest zainteresowanie jak największej liczby odbiorców tą dziedziną filmową. Portal powstał z myślą o zjednoczeniu pojedynczych grupek animatorów w jedną całość, a Nasza społeczność jest pierwszą i jak dotąd jedyną taką w Polsce. Dysponujemy forum, na którym możecie zadawać pytania, na które odpowiedzi nie zostały jeszcze umieszczone w artykułach, pochwalić się swoimi filmami, scenografią, czy kreacjami pokazywanymi na planie. W aktualnościach na stronie głównej będziemy informować o nowościach zarówno ze świata brickfilmu, jak i szerzej o LEGO, animacji, filmie i grach komputerowych. Portal jest tworzony z myślą, aby był również rzetelnym źródłem informacji. Organizujemy szereg różnorakich konkursów, które mają na celu odnalezienie nowych talentów oraz tworzymy poradniki pomagające zrozumieć podstawy animacji i to jak powstają filmy. Przez 6 aktywnych lat (do 2016 roku) team zmieniał się niejednokrotnie z wielu powodów, a każdy z jego członków miał swój unikalny wkład w to, jak WMBF wygląda dzisiaj.

Team:

Maciej „Pingwin” Klimczak, założyciel i admin. (Sshadow)

Samuel „Sqeverek” Syrecki, założyciel i admin do 2011 roku.

Paweł  „pkmovies92” Kamiński, admin od (2010) 2011 roku. (do końca 2016 roku)

Filip „CrazyEd” Bałdyga, moderator i admin od 2011 roku. (do końca 2016 roku)

Domnik „Vestiren” Żuk, moderator od 2013 roku. (SHIFT) (do końca 2016 roku)

Redaktorzy i moderatorzy od 2010 do 2016 roku:
Arkadiusz „Araxuss Yeaxyr” Dydek, redaktor i moderator (od 2012-13 do 2015 roku)
Tomasz „ThomasTheHuman” Ślązak, redaktor naczelny (od 2015 do 2016 roku)
Kamil „MegaSpaceFighter” Jańko, redaktor (od 2012 do 2013-14 roku)
MrSolinius (TheGibek777), moderator (w 2012 roku)
kokomokokokoko, moderator (w 2015 roku)
SideUniversal, moderator (w 2015 roku)
ReptileAnimations, moderator (w 2015 roku)

W roku 2015 Nasz kanał na YouTube został shackowany i usunięty razem ze wszystkimi filmami, subskrybcjami oraz komentarzami. Utworzyliśmy nowy, na który zostaną wrzucone filmy z poszczególnych lat.

Od 2017 roku WMBF działa bardziej w postaci archiwum, jednak wszystkie funkcje są aktywne i aktualizowane ,więc forum jest cały czas dostępne do dyspozycji dla wszystkich zarejestrowanych członków. (Istnieje możliwość rejestracji)


Ekipa WMBF.plWięcej historii:

Sshadow:
Strona o „Sshadow”
Wpis z 2012 roku

Sqeverek:
Strona o „Sqeverek”

pkmovies92:
Strona o „pkmovies92”

CrazyEd:
Strona o CrazyEdzie